HAKKIMIZDA

"İş'te Analitik" veri bilimi uygulamaları konusunda çalışan uzmanlardan oluşan bir hizmet kollektifidir. Geçmişi 2014 yılına uzanan kollektifimiz farklı iş alanlarındaki ihtiyaçların giderilmesinde yeni nesil analitik uygulamaları konusunda uzmanlaşmıştır.

İş'te analitik olarak profesyonel eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin yanısıra blog ve diğer paylaşımlarımızda iş analitiği konusundaki bilgi ve beceri birikiminin büyümesine destek olmaya çalışıyoruz.

EKİBİMİZ

Prof.Dr. Mehmet Gençer

Öğretim Üyesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İşletme Bölümü, mgencer.com, mehmetgencer@yahoo.com

Uzmanlık alanlarım: işletme araştırmalarında nicel yöntemler, inovasyon yönetimi, örgütsel ağlar ve sosyal ağ analizi.

Mühendislik ve yazılım kökenliyim. İşletme alanına geçmeden önce Türkiye ve ABD'de teknoloji firmalarında çalıştım. Bilimsel araştırmalarım ve sanayi projelerim inovasyon yönetimi, örgütsel ağların inovasyona etkisi konularına yoğunlaşıyor. Eğitimimi Bilkent Üniversitesi, Tampere Teknoloji Enstitüsü (Finlandiya), ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde tamamladım. Halen İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışıyorum ve İş Analitiği, Inovasyon ve Yaratıcılık, Teknoloji Yönetimi, İnsan kaynakları Yönetimi, Örgüt Tasarımı, ve Sosyal Ağlar gibi alanlarda dersler veriyorum.

Doç.Dr. Savaş Yıldırım

Öğretim Üyesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, savasy.github.io, savasy@gmail.com 1999 yılında İ.T.Ü Bilgisayar Mühendisliği lisans programından mezun oldum ve sonra aynı alanda yüksek lisans ve doktora çalışmalarımı tamamladım. 2008 yılında Almanya Tübingen Eberhard Karls Üniversitesinde doktora sonrası araştırmacı olarak çalıştım. 2019 yılında Toronto Ryerson Üniversitesi Data Science Lab'ındaki projelerde görev aldım. Şu an İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği departmanında öğretim üyesi olarak çalışmaktayım. Araştırmalarımı genellikle derin öğrenme, doğal dil analizi ve veri bilimi ekseninde yürütüyorum.

Dr. Engin Hengirmen

Ağ ve metin Madenciliği Uzmanı ehengirmen@gmail.com 2003 yılında Bilgi Üniversitesi bilgisayar bilimleri bölümünden mezun oldum ve gene aynı bölümde araştırma görevlisi olarak görev yaptım. Kanada'da staj yaptıktan sonra eğitimime yüksek lisans da işletme, doktorada işletme yönetimi olarak devam ettim. Bilgisayar bilimleri teknikleriyle işletme mantıklarının birleştiği araştırmalar yapıyorum ve çalışma alanlarım girişimcilik, sosyal ağ analizi ve doğal dil işleme.