Ekibimiz

2021 yılında kurulmuş olmasına rağmen İş’te Analitik hizmet  gücünü uzun yıllardır birlikte çalışan, her biri istatistik, makine öğrenmesi, yapay zeka, doğal dil işleme, sosyal ağ analizi gibi analitiğin farklı alanlarında yetkin bir ekipten alıyor.

Prof.Dr. Mehmet Gençer

Öğretim Üyesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İşletme Bölümü

Uzmanlık alanlarım: işletme araştırmalarında nicel yöntemler, inovasyon yönetimi, örgütsel ağlar ve sosyal ağ analizi.
Mühendislik ve yazılım kökenliyim. Eğitimimi Bilkent Üniversitesi, Tampere Teknoloji Enstitüsü (Finlandiya), ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamladım. İşletme alanına geçmeden önce Türkiye ve ABD’de teknoloji firmalarında çalıştım. Halen İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışıyorum.

Doç.Dr. Savaş Yıldırım

Öğretim Üyesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

1999 yılında İ.T.Ü Bilgisayar Mühendisliği lisans programından mezun oldum ve sonra aynı alanda yüksek lisans ve doktora çalışmalarımı tamamladım. 2008 yılında Almanya Tübingen Eberhard Karls Üniversitesinde doktora sonrası araştırmacı olarak çalıştım. 2019 yılında Toronto Ryerson Üniversitesi Data Science Lab’ındaki projelerde görev aldım. Şu an İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği departmanında öğretim üyesi olarak çalışmaktayım. Araştırmalarımı genellikle derin öğrenme, doğal dil analizi ve veri bilimi ekseninde yürütüyorum.

Dr. Engin Hengirmen

Öğretim Üyesi, Fenerbahçe Üniversitesi, İşletme ve Enformatik

2003 yılında Bilgi Üniversitesi bilgisayar bilimleri bölümünden mezun oldum ve gene aynı bölümde araştırma görevlisi olarak görev yaptım. Kanada’da staj yaptıktan sonra eğitimime yüksek lisans da işletme, doktorada işletme yönetimi olarak devam ettim. Bilgisayar bilimleri teknikleriyle işletme mantıklarının birleştiği araştırmalar yapıyorum ve çalışma alanlarım girişimcilik, sosyal ağ analizi ve doğal dil işleme.

Bu sayfayı paylaşmak için